Czytnik waży zaledwie 180 gramów

Cienki, 6-calowy czytnik e-booków

Współpraca dwóch brytyjskich firm - Elonex oraz Borders - zaowocowała nowym, bardzo cienkim czytnikiem e-booków, który oparty jest na wyświetlaczu E-Ink i posiada slot na karty SD.

Na rynek trafia kolejny czytnik e-booków, tym razem przygotowany przez firmę Elonex, która współpracowała z inną brytyjską firmą – Borders. Urządzenie mierzące tylko 9 milimetrów grubości, oparte jest 6-calowym wyświetlaczu E-Ink i posiada gniazdo kart pamięci SD, przy czym w zestawie dostajemy 4-gigabajtową kartę, która pomieści do 8 tysięcy książek. Co więcej, kupujący nowy czytnik będą mogli pobrać sto książek ze sklepu eBook Download Store w promocyjnych cenach. Bateria pozwoli natomiast na przejrzenie nawet 8 tysięcy stron – co oznacza 3 miesiące czytania bez potrzeby ładowania dla przeciętnego czytelnika.

Czytnik e-booków na razie dostępny jest wyłącznie w Wielkiej Brytanii, w sugerowanej cenie detalicznej 190 funtów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 970 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.