Dell 2145cn

Najnowsze kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Della oznaczone symbolem 2145cn ma spore wymiary i waży ok. 36 kg. Obudowa wykonana z czarnego plastiku, co jest charakterystyczne dla tego producenta, ma wysokość aż 65 cm. Standardowe podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 100 kartek. Można także dokupić kasetę na 500 arkuszy. Odbiornik papieru mieści 170 arkuszy.
Dell 2145cn

Skanowanie wstępne trwa najdłużej w urządzeniu Della, chociaż różnica nie jest wielka.

Skanowanie wstępne trwa najdłużej w urządzeniu Della, chociaż różnica nie jest wielka.

W skład urządzenia wchodzą kolorowa drukarka laserowa, skaner CCD o rozdzielczości optycznej 600×1200 dpi oraz kolorowy faks. Podajnik ADF ma pojemność 50 arkuszy. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje kasety z tonerem o wydajności 2500 str. z tonerem czarnym i 2000 str. z tonerami CMY. Kasety o podwyższonej wydajności wystarczają do wydrukowania odpowiednio 5500 i 5000 str. Są jednak stosunkowo drogie, przez co koszty druku nie należą do najniższych.

Kopiowanie jest wyraźnie najwolniejsze w urządzeniu Della.

Kopiowanie jest wyraźnie najwolniejsze w urządzeniu Della.

Szybkość druku i kopiowania nie należy do imponujących. Wydrukowanie 10 stron monochromatycznego tekstu trwa ok. 53 s, a skopiowanie jednej strony tekstu w kolorze prawie 27 s. Za to jakość druku stoi na wysokim poziomie. Kolory są dobrze odwzorowane, a drobne szczegóły niezamazane. Sterowniki PCL i PostScript oferują bogatą funkcjonalność. W trybie uśpienia urządzenie jest bezgłośne, lecz wciąż pobiera aż ok. 30 W.

Urządzenia Lexmark, Konica Minolta i Brother działają z podobną szybkością. Dell jest zauważalnie gorszy.

Urządzenia Lexmark, Konica Minolta i Brother działają z podobną szybkością. Dell jest słabszy.
Marek Grzybowski