Energooszczędny GeForce z obniżonymi częstotliwościami

Dwa energooszczędne GeForce’y GTS 250

Producenci kart graficznych coraz częściej biorą pod uwagę oszczędność energii. Nie inaczej jest z firmą Gainward, która przygotowała dwie karty GeForce GTS 250 z niższymi zegarami.

W czasach kryzysu energooszczędność jest w cenie – z takiego założenia wychodzi większość firm świata IT, w tym również Gainward, który dodaje do swojej oferty dwie „zielone” karty graficzne GeForce GTS 250. Modele oparte na wytworzonym w technologii 55 nm układzie G92b, posiadają po 128 procesorów strumieniowych, 256-bitowe szyny pamięci oraz 512 MB lub 1 GB pamięci GDDR3. Oszczędność energii uzyskano natomiast poprzez obniżenie częstotliwości pracy wszystkich komponentów.

Tak więc zegary procesora graficznego, procesorów strumieniowych oraz pamięci GDDR3 ustawiono odpowiednio na 700, 1512 oraz 2000 MHz – dla porównania w karcie referencyjnej mamy częstotliwości 738, 1836 oraz 2200 MHz.

Nowe karty graficzne firmy Gainward mają być dostępne już w przyszłym tygodniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.