Dwie małe kamery Full HD od Sony

Sony prezentuje dwie nowe, niewielkie kamery cyfrowe, które posiadają 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci i potrafią rejestrować obraz w pełnej rozdzielczości High Definition.

Japoński producent dodaje do swojej oferty kolejne dwie, mieszczące się w dłoni kamery cyfrowe, różniące się od siebie jedynie ilością wbudowanej pamięci. Model o oznaczeniu 500V posiada 32 GB, natomiast model 520V – podwójną ilość, czyli 64 GB. Obydwie natomiast potrafią nagrywać materiały AVCHD w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a także wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 Megapikseli.

Co więcej, otrzymujemy niezwykle interesujące funkcje. 3-Way Shake Canceling jest odpowiedzialna za niwelowanie drgań przy kręceniu z ręki, Face Touch umożliwi ustawienie ostrości na danej osobie, poprzez dotknięcie jej na ekranie kamery, a także SteadyShot, która uaktywnia stabilizację obrazu podczas spacerowania.

Obydwie kamery trafią na rynek jednak dopiero we wrześniu, w cenach 1100 i 1300 dolarów, odpowiednio za modele HDR-CX500V i HDR-CX520V. W przeliczeniu daje to kwoty powyżej 3500 oraz 4150 złotych.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.