Takie pudełka znikają w półek sklepowych w mgnieniu oka - przynajmniej tak twierdzi Microsoft

Europejski Windows 7 bez problemów z kompatybilnością

Czy Windows 7 E będzie sprawiał dodatkowe kłopoty, poza koniecznością ręcznego instalowania przeglądarki? Microsoft zapewnia, że nie.

Jak na pewno niektórzy wiedzą, wiele aplikacji pisanych pod system Windows wykorzystuje do wyświetlania swojego interfejsu rozszerzenia przeglądarki Windows Internet Explorer. Wiemy również, że w Europie system Windows 7 będzie sprzedawany w wersji E, czyli pozbawionej browsera Microsoftu. Co w takim razie z wyżej wspomnianymi aplikacjami?

Microsoft zapewnia, że nic się nie zmieni. Windows 7 E bowiem nie będzie pozbawiony bibliotek Internet Web Platform. Dlatego też większość aplikacji będzie działała dokładnie tak samo, jak w „tradycyjnej” wersji następcy Visty. Programiści już teraz mogą testować swoje aplikacje na wersji Release Candidate. Wystarczy odinstalować moduł Internet Explorera z Panelu Sterowania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.