Fujitsu LifeBook T1010

archiwum
Lekki, nieduży notebook oferujący funkcje tabletu. Wyposażony we wszystkie niezbędne podzespoły. Cechuje go dobry czas pracy na baterii, precyzyjne wykonanie i łatwość obsługi. Niestety wydajność dla niektórych użytkowników będzie zbyt mała.

Komputery osobiste stają się nieodłącznym wyposażeniem każdego domu. Podobnie jest z notebookami, które są nieodłącznymi towarzyszami wszelkich spotkań biznesowych czy wyjazdów – zarówno służbowych jak i tych zupełnie prywatnych. Od urządzeń tego typu zaczyna się coraz więcej wymagać. Musza być lekkie, długo pracować na baterii, być wydajne i oferować dodatkowe funkcje. Jednym z takich urządzeń jest nowy laptop z oferty Fujitsu – Lifebook T1010.

Wydajność 3D jest na średnim poziomie. Układ Intela nie jest demonem wydajności.

Wydajność 3D jest na średnim poziomie. Układ Intela nie jest demonem wydajności.

Urządzenie to jest niewielkie, waży poniżej 2,5 kg i zostało zamknięte w czarnej stylowej obudowie. Będzie podobało się użytkownikom sfery biznesowej. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest to iż pełni on funkcję tabletu. Po ustawieniu matrycy w odpowiednim położeniu możemy obsługiwać notebooka za pomocą rysika, który poruszamy się na dotykowym ekranie. Daje to użytkownikowi nie tylko swobodę w korzystaniu w urządzenia, ale również dużo więcej możliwości płynących z dodatkowych funkcji T1010.

W PCMark05 jest już znacznie lepiej. To zasługa wydajnego procesora i innych komponentów.

W PCMark05 jest już znacznie lepiej. To zasługa wydajnego procesora i innych komponentów.

Lifebook zastał wyposażony w wydajny procesor Intel Core 2 Duo P8600. Wykonany w technologii 45 nm. Niskonapięciowy CPU pozwoli na wykonywanie wielu operacji w tym samym czasie, a jednocześnie pozwoli dłuższy czas pracy na baterii. Układ graficzny Intel GMA 4500MHD poradzi sobie z większością stawianych mu wymagań bez problemu. Pozwoli nawet wyświetlić film w rozdzielczość HD. Niestety nie na matrycy o rozdzielczości 1280×800 w jaką T1010 został wyposażony. Możemy to uczynić w domu lub pracy, korzystając z rzutnika oraz stacji dokującej, która posiada złącze HDMI, gdyż samego notebooka w takowe złącze nie wyposażono.

Czas pracy na baterii jest bardzo dobry. Konkurenci ledwo przekroczyli 200 minut.

Czas pracy na baterii jest bardzo dobry. Konkurenci ledwo przekroczyli 200 minut.

Oprócz tego Lifebook otrzymał od producenta szereg dodatkowych podzespołów i funkcji. Przykładem tego jest choćby moduł 3G, dzięki któremu możemy surfować po Internecie w zasięgu sieci GSM. Ułatwi to wbudowana rozkładana antena umieszczona w górnej krawędzi matrycy. Rysik którym obsługujemy dotykowy ekran tez jest sprytnie ukryty w obudowie notebooka. Łączność bezprzewodową uzupełniają moduł Wi-Fi i Bluetooth. Na dodatek w małej obudowie znalazło się miejsce na napęd optyczny, który za pomocą tylko jednej dźwigni, możemy wymienić na dodatkową baterię.

Wydajność notebooka można uznać za średnią, ale funkcjonalność, czas pracy na baterii i mobilność jest na bardzo dobrym poziomie. Jedynie cena mocno odstrasza potencjalnych nabywców.

Jarosław Niemyjski
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.