Apple powiedziało

Google Voice zbanowane w sklepie Apple’a

Apple nie zgodziło się na udostępnienie aplikacji Google Voice dla iPhone'a. Powodem może być alians, jaki nadgryzione jabłko zawarło z konkurencyjnym AT&T.

Posiadacze smartfonów i palmo fonów BlackBerry i pracujących pod kontrolą Androida mogą już korzystać z Google Voice – aplikacji, która pozwala na komunikację typu VoIP. Właściciele iPhone’ów jednak muszą obejść się smakiem – Apple nie dało przyzwolenia na umieszczenie programu w App Store. Google nie zamierza się poddawać: zapowiedziało już, że rozpocznie prace nad wersją aplikacji, która będzie działać… w przeglądarce iPhone’a.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną odrzucenia aplikacji jest umowa z AT&T: firmą telekomunikacyjną, która posiada iPhone’a w sprzedaży na wyłączność. Google Voice mógłby zagrozić przychodom tej telefonii komórkowej, oferując alternatywną, tańszą metodę na połączenia telefoniczne i wysyłanie wiadomości tekstowych.

0
Źródło: InternetNews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.