Najtańszy procesor Core i5, w odróżnieniu od dwóch droższych modeli, nie będzie posiadać takich funkcji jak Hyper Threading, vPro czy TXT

Intel Pine Trail, Core i3 oraz Core i9 w 2010 roku

Na pierwszy kwartał 2010 roku Intel przygotowuje premierę aż trzech serii procesorów - Pine Trail dla netbooków i nettopów, Core i9 - sześciordzeniowców w technologii 32 nm oraz Core i3.

Według ostatnich doniesień producentów PC, zarówno platforma Pine Trail-M dla netbooków, jak i Pine Trail-D dla nettopów, zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale 2010 roku. W tej pierwszej prym będzie wiódł model Atom N450, natomiast druga to kombinacja jednordzeniowego procesora Atom D410 lub dwurdzeniowego modelu Atom D510 z chipsetem NM10.

Premiera niedrogich Atomów pokryje się z przeznaczonymi na rynek high end procesorami z serii Core i9, których każdy z sześciu rdzeni zostanie wytworzony w technologii 32 nanometrów. Układy będą oparte na platformie Westmere, jednak żadnych szczegółów na temat zegarów czy pamięci cache nie znamy.

Procesory Core i3 natomiast będą odświeżonymi modelami o dotychczasowej nazwie Core 2 Duo i Quad – pierwsze dwa modele będą taktowane zegarami 2,93 oraz 3,06 GHz, a kosztować będą odpowiednio 123 i 143 dolary (ponad 370 oraz 430 złotych). Seria Core i3 również pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.