Jak widać, 12-calowa maszyna z platformą ION dostępna będzie w dwóch kolorach - czarnym i białym

Intel ukarał Samsunga i Lenovo za złamanie wytycznych dla netbooków

Intel podniósł ceny procesorów Atom, sprzedawanych dwóm producentom komputerów - Samsungowi i Lenovo. To kara za wydłużenie przekątnych ekranu w netbookach obu firm.

Według niektórych wiarygodnych źródeł, Intel ukarał Samsunga i Lenovo za złamanie wytycznych, dotyczących maksymalnej wielkości netbooków z procesorami Atom. Karą ma być podniesienie cen procesorów, które normalnie sprzedawane są ze znaczą zniżką. Koreański producent przygotowuje 11,6-calowego „netbooka” o oznaczeniu N510, którego oparto na platformie nVidia ION. Przypomnijmy, że zarówno Intel, jak i Microsoft (system Windows XP) nałożyli ograniczenia dla netbooków – przekątne ekranów powinny mierzyć maksymalnie 10,2 cala.

Tymczasem Lenovo idzie jeszcze o krok dalej, konstruując 12-calowego netbooka S12, również opartego na platformie ION. Intel zapewne podniósł ceny dla obydwu firm nie tylko ze względu na wielkość ekranu, ale również dlatego, że platforma ION jest bezpośrednią konkurencją dla kombinacji chipsetów kalifornijskiej firmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.