Kingston SSDNow V SNV125-S2BD/64GB 64 GB

archiwum
Zestaw Kingstona oferowany jest w bardzo przystępnej cenie. Obejmuje dysk SSDw metalowej obudowie, kable EIDE i SATA, uchwyty do montażu w zatoczce 3,5" PC i oprogramowanie dzięki, któremu w łatwy sposób przeniesiemy sklonowaną zawartość obecnie używanego dysku na nowy nośnik.

W ofercie firmy Kingston pojawiła się nowa, trzecia już seria dysków SSD. W serii SSDNow V oferowane są nośniki o dwóch pojemnościach 64 i 128 GB. Jest to seria kierowana do użytkowników domowych i małych firm.

Średni transfer odczytu jest dobry tylko w odniesieniu do dysków magnetycznych, a nie SSD.

Średni transfer odczytu jest dobry tylko w odniesieniu do dysków magnetycznych, a nie SSD.

Testowany przez nas egzemplarz, to właściwie zestaw do migracji na komputer stacjonarny (desktop) obejmujący 2,5” nośnik SSD, kable zasilające EIDE i SATA, uchwyty do montażu w zatoczce 3,5″ PC oraz oprogramowanie Acronis True Image do klonowania zawartości dysku.Oprogramowanie przydaje się, gdy chcemy w szybki i łatwy sposób podmienić obecnie używany dysk systemowy na nowo zakupiony dysk flash z zachowaniem wszystkich aktualnych ustawień.

Wszystkie dyski SSD wyróżnia bardzo krótki czas dostępu.

Wszystkie dyski SSD wyróżnia bardzo krótki czas dostępu.

Lekka obudowa nośnika wykonana jest ze stopu aluminium, waży jedynie 81 g. Wewnątrz użyto pamięci typu MLC. Po sformatowaniu do dyspozycji użytkownik otrzymuje 59,6 GB przestrzeni użytkowej. Wydajnościowo dysk zapewnia dobre średnie odczytu i zapisu w zestawieniu z tradycyjnymi dyskami magnetycznymi. Dzieje się to przy nieporównywalnie krótszym czasie dostępu, niższym zużyciu energii, bezgłośnej pracy i niższej temperaturze do której się nagrzewa.

W PCMark05 opisywany Kingston osiągnął najsłabszy wynik.

W PCMark05 opisywany Kingston osiągnął najsłabszy wynik.

Jednak porównując wyniki testów SSDNow V do wyników innych modeli dysków SSD o pojemności 64 GB – Kingston wypadł bardzo słabo. W aplikacji HD Tach 3.0 średnie transfery danych podczas odczytu i zapisu były na poziomie 106,3 i 85,7 MB/s – to obecnie najsłabsze wyniki w całej kategorii. Czas dostępu był porównywalnym z innymi urządzeniami i wynosił 0,2 ms. Równie kiepskie wyniki uzyskał w benchmarkach PCMark05 HDD Score pod Windowsem XP 12754 pkt. oraz pod Vistą 10278 pkt.

Dla porównania najszybszy testowany SSD o pojemności 64GB w PCMark05 uzyskał 31815 pkt, a pod Vistą 22542 pkt. Nośnik potrzebuje niewiele energii – zaledwie 0,8 W. Nagrzewa sie nieznacznie, po 30 minutach pracy w zamkniętej obudowie PC obudowa dysku osiągała 43°C. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją i wsparciem technicznym Kingstona.

Arek Uriasz

Powiązane treści:

Najlepszy dysk SSD 250gb – jaki wybrać?

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.