Korzystając z różnych wersji Outlooka i Worda, nie możemy używać Worda jako edytora wiadomości email i musimy go wyłączyć.

Korzystanie ze starej wersji programu równolegle z nowym pakietem Office 2007

Wersja Office 2007 przeznaczona dla użytkowników domowych nie zawiera klienta poczty Outlook. Teoretycznie nie jest to problem – w końcu mamy już wersję 2003 ze starej edycji pakietu biurowego. W praktyce jednak za każdym razem, gdy dostajemy nową wiadomość, uruchamia się Instalator Windows i całkowicie uniemożliwia nam pracę.

Nie możemy równolegle korzystać z dwóch różnych wersji Outlooka, ale możemy używać Outlooka 2003 z inną wersją pakietu Office. Uda się to jednak tylko wtedy, gdy nie będziemy edytować wiadomości za pomocą Worda. Warunkiem sprawnej współpracy tych dwóch programów jest zgodność wersji.

By zmienić ustawienia klienta poczty, wybieramy polecenie »Narzędzia | Opcje« i przechodzimy do zakładki »Format poczty«, gdzie odznaczamy pole wyboru »Użyj programu Microsoft Office Word 2003 do edytowania wiadomości e-mail«. Aby zatwierdzić zmianę, klikamy »Zastosuj«, a następnie »OK«. Od teraz do tworzenia wiadomości musi wystarczyć nam standardowy edytor Outlooka, ale za to pozbyliśmy się kłopotów ze współpracą różnych wersji programów biurowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.