Sklep z aplikacjami LG ma niezbyt wyszukaną nazwę - Application Store

LG otwiera swój własny sklep z aplikacjami

Podążając śladami Apple'a i kilku innych firm, LG Electronics otwiera swój własny internetowy sklep z aplikacjami, który na starcie będzie oferował 1400 aplikacji do pobrania.

Podążając za trendem zapoczątkowanym przez Apple’a i zaadaptowanym przez takie firmy, jak Nokia (Ovi Store) czy BlackBerry (App World), koreański producent telefonów komórkowych również uruchamia swój własny sklep internetowy z aplikacjami. LG planuje rozpocząć sprzedaż aplikacji najpierw w Południowej Korei, Malezji, Singapurze oraz Australii, ale do końca roku kupować aplikacje będzie można również w Europie i krajach Południowej Ameryki. Premiera wersji beta już jutro – tutaj znajdziecie australijską wersję sklepu.

Na start firma z Seulu przygotowała 1400 głównie komercyjnych programów, jednak katalog ma zostać rozszerzony do ponad 2 tysięcy aplikacji przed końcem 2009 roku. Teraz pora na Samsunga…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.