Główną zaletą tego nettopa będą na pewno jego niewielkie rozmiary

Malutki nettop z platformą ION

Na rynku jest już kilka małych komputerów stacjonarnych z platformą ION, jednak teraz całkiem nowy gracz na tym rynku - firma Emtec - prezentuje swoje cieniutkie dzieło.

G Box to nazwa robocza nowego nettopa firmy Emtec, która próbuje swoich sił również w tym segmencie rynku. Komputer oparto na platformie nVidia ION (procesor Intel Atom + grafika GeForce 9400), która poradzi sobie z materiałami jakości High Definition. Brakuje tu jednak złącza HDMI, w które konkurenci są wyposażeni (Acer Aspire Revo). Ponadto nowy model wyposażono w co najmniej sześć portów USB, 160-gigabajtowy dysk twardy, najprawdopodobniej 1 GB pamięci RAM oraz preinstalowany system operacyjny Windows XP.

Nie wiadomo kiedy nettop G Box pojawi się na rynku, ale ma kosztować około 20 funtów mniej niż jego konkurenci, a zatem jego cena wyniesie około 850 złotych (160 funtów).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.