Starsze iPhone'y potrafią już nagrywać filmy, szkoda tylko, że tak marnej jakości

Masz iPhone’a? Wystarczy jeden SMS by się do niego włamać

Specjalistom do spraw bezpieczeństwa danych udało się włamać do "najlepiej zabezpieczonego palmofonu" na świecie. By dostać się do danych iPhone'a 3GS wystarcy... SMS.

Crackerzy odkryli nową lukę w zabezpieczeniach iPhone’a. Dzięki specjalnie spreparowanej wiadomości SMS cybeprzestępca może zdalnie wykonywać połączenia, kraść dane, wysyłać SMS-y i robić dosłownie wszystko, co jego posiadacz. Błąd tkwi w wycieku danych modułu do obsługi wiadomości tekstowych. Firma Apple została poinformowana o luce ponad 1,5 miesiąca temu, jednak jak dotąd nie opublikowała żadnej łatki. Dlatego też specjaliści postanowili upublicznić informacje o błędzie.

Podobny problem mieli użytkownicy palmofonów z systemem Android, jednak atakujący mógł tylko rozłączyć urządzenie z siecią komórkową na krótki czas. Dane użytkownika pozostawały bezpieczne. Co więcej, Google niezwłocznie opublikowało łatkę usuwającą problem.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.