Wkrótce Samsung powinien rozpocząć masową produkcję nowego układu

Mobilny procesor Samsunga z zegarem 1 GHz

Samsung zapowiada swój nowy mobilny procesor z taktowaniem 1 GHz, który bazuje na 45-nanometrowej architekturze ARM Cortex A8 i ma konkurować z układem Qualcomm Snapdragon.

Samsung Hummingbird to nowy procesor do zastosowań w urządzeniach mobilnych, który jest współtworzony przez firmę Intrinsity. Układ opiera się na 45-nanometrowej architekturze ARM Cortex A8 i ma dostarczyć nie tylko wysoką wydajność w multimediach i zagęszczaniu danych, ale również niskie zużycie energii oraz relatywnie niskie ceny. Sam układ posiada po 32 KB pamięci podręcznej dla danych i instrukcji, zmienną ilość pamięci L2 cache oraz rozszerzenie multimedialne ARM NEON, które oferuje sprzętowe kodowanie i dekodowanie wideo, grafikę 2D/3D, przetwarzanie dźwięku, głosu i mowy oraz syntezę mowy.

Samsung aktualnie pracuje nad implementacją procesora Hummingbird w układach System-on-Chip (SoC), które będą konkurowały z obecnym już na rynku procesorem Qualcomm Snapdragon.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.