System DuoSense poprzedniej generacji jest wykorzystywany w komputerach Della i HP

N-trig i Fujitsu pracują nad multidotykowymi wyświetlaczami

Firma zajmująca się multidotykowymi wyświetlaczami, N-trig, ogłosiła współpracę z Fujitsu, której owocem będzie wyświetlacz rozpoznający dziesięć lub więcej jednoczesnych "dotyków".

Czas najwyższy, aby ekrany multidotykowe stały powszechniejsze i wykorzystywane w większej liczbie urządzeń. Pomóc ma w tym firma N-trig, która właśnie podpisała umowę z Fujitsu. Owocem tej współpracy będzie następna generacja kontrolerów dotykowych DuoSense, które nie tylko będą mniejsze i bardziej energooszczędne od istniejących rozwiązań, ale również będą rozpoznawać dziesięć lub więcej równoczesnych punktów dotyku przy bardzo częstym odświeżaniu ekranu.

Technologia ma być gotowa w październiku, czyli zadebiutuje wraz z systemem Windows 7. Fujitsu natomiast będzie odpowiedzialne za przygotowanie układu scalonego, podobnego do tego, który używany jest w tabletach PC japońskiego producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.