Potężny procesor stworzony do overclockingu

Najpotężniejszy procesor Phenom II

AMD udostępnia nowy procesor Phenom II X4 42 Black Edition, który pracuje z częstotliwością 2,0 GHz, ale charakteryzuje się ponadprzeciętnymi możliwościami podkręcania.

AMD zdecydowało się wprowadzić na rynek najmocniejszy procesor z całej rodziny Phenom II X4 – model o oznaczeniu 42 Black Edition. Jest to edycja TWKR, czyli procesory wykazujące się największymi możliwościami podkręcania. Co prawda ich referencyjny zegar ustawiono zaledwie na 2,0 GHz, jednak w tych bestiach drzemie ogromny potencjał – AMD przekonuje, że przy sprzyjających warunkach i z odpowiednim chłodzeniem, można je podkręcić do 6,0 GHz, przy czym pracować będą stabilnie.

Phenom II X4 42 Black Edition jest limitowaną edycją. Do tej pory wytworzono niecałe 100 sztuk procesorów, jednak żeby zakupić jeden z nich, trzeba się sporo nagimnastykować w Internecie. Jeden egzemplarz można kupić na aukcji eBay, jednak na razie jego cena wynosi 8100 dolarów (24 600 złotych), a do końca pozostały jeszcze cztery dni.

Cena ustalona przez AMD to 999 dolarów (ponad 3000 złotych), zaś nadwyżka z aukcji trafi do organizacji non-profit Family Eldercare, która pomaga starszym ludziom.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.