Najtwardszy telefon Nokii

Nokia dodaje do swojej oferty telefon 3720 Classic, który uzyskał certyfikat IP54 - jest odporny na upadki, kurz i wodę. Bateria natomiast ma wytrzymać w trybie czuwania do trzech tygodni.

Fiński producent prezentuje swój najtwardszy telefon – model 3720 Classic. Być może sporo brakuje mu do niedawno opisywanego Land Rovera S1, jednak może poszczycić się on certyfikatem IP54, co oznacza ochronę przed upadkami, bryzgami wody, a także kurzem. Osłona baterii, która chroni zarówno samą baterię, jak i wewnętrzne przewody, jest przykręcona śrubokrętem, więc nie trzeba martwić się o jakiekolwiek uszkodzenia nawet w trudnych warunkach. Nowa Nokia wytrzymała upadek z pierwszego piętra, grę w golfa (!), kąpiel w piwie, grę w rugby i wiele, wiele innych.

W wyposażeniu nowego, trójzakresowego telefonu GSM znajdziemy natomiast 2,2-calowy ekran LCD, interfejs S40, łączność Bluetooth 2.1 z A2DP, radio FM z RDS-em, latarkę LED, 2-megapikselową kamerę, gniazdo kart pamięci microSD (Gigabajtowa karta w zestawie) oraz baterię, która zapewnia do 3 tygodni działania telefonu w trybie czuwania.

Nokia na razie nie podała informacji na temat dostępności swojego najtwardszego telefonu, zaś jego cena ma wynieść około 175 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 550 złotych.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.