Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Nastolatek w sądzie za udostępnianie muzyki

Trwa druga w historii Stanów Zjednoczonych sprawa sądowa o nielegalne udostępnianie muzyki w sieci. Nastolatek przyznał się do winy.

Joel Tenebaum jest drugą osobą w historii USA, która trafiła do sadu za nielegalne pobieranie muzyki. Chcąc uniknąć wielkich kar, nastolatek przyznał się do faktu pobrania i udostępnienia setek piosenek. Poprzednia oskarżona, Jammie Thomas Rassett, musiała zapłacić karę w wysokości 1,92 miliona dolarów za udostępnienie 24 piosenek.

Tenebaum jest oskarżony o wykorzystanie uczelnianego komputera i komputera swoich rodziców do udostępniania muzyki. Amerykańskie prawo przewiduje kary od 750 do 30 000 dolarów za każde naruszenie praw autorskich. W przypadku świadomego działania, grzywna może wynieść nawet 150 000 dolarów od piosenki.

Jak twierdzi prawnik Tenebauma, „to dzieciak robiący to, co wszystkie dzieciaki – kocha technikę i muzykę”. Rozprawa odbywa się w Bostonie.

0
Źródło: Digital Trends
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.