Największy producent telefonów komórkowych jeszcze bardziej rozwija swoje skrzydła

Nokia przygotowuje telefon z Androidem

Nokia ostatnimi czasy bardzo się rozwija. Po podpisaniu umowy z firmą Intel, teraz przychodzi pora na zapowiedź pierwszego smartfona, opartego na platformie Google Android.

Nokia do tej pory ograniczała się do dwóch systemów operacyjnych – Symbiana i Maemo – ale już wkrótce zapowie swój pierwszy telefon komórkowy oparty na platformie Google Android. To kolejny krok do zwiększenia potęgi fińskiego producenta, po podpisaniu umowy z firmą Intel. Ma on oficjalnie zadebiutować 2 lub 3 września 2009 roku, podczas konferencji Nokia World, która odbędzie się w Stuttgarcie. Według plotek, smartfon będzie posiadał duży dotykowy wyświetlacz, jednak na dalsze informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Wiadome jest zaś to, że Nokia wciąż będzie produkowała telefony z systemem Symbian, który do lata 2010 roku ma stać się oprogramowaniem open-source’owym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.