OC Genie, czyli technologia automatycznego overclockingu

Firma MSI zapowiada, że jej seria płyt głównych z chipsetem Intel P55, będzie wyposażona w technologię automatycznego podkręcania, za pomocą dedykowanego procesora overclockingu.

Technologia OC Genie pozwoli użytkownikowi w bardzo prosty i szybki sposób, dosłownie za pomocą jednego przycisku, podkręcić częstotliwość pracy zarówno procesora, jak również modułów pamięci. Wykorzystując „dedykowany procesor do overclockingu”, funkcja ta automatycznie wybierze najlepsze ustawienia podkręcania, które wciąż będą bezpieczne dla komponentów, a następnie w zaledwie kilka sekund przetaktuje zegary CPU i pamięci, aby dostarczyć większą wydajność. Haczyk w przypadku procesorów Core i5 oraz Core i7 leży w dezaktywacji funkcji Turbo Boost, podczas korzystania z technologii OC Genie.

Pierwsza publiczna demonstracja technologii OC Genie na płycie z chipsetem P55 odbędzie się jeszcze podczas europejskiego finału Master Overclocking Arena, który odbywa się na Stadionie Olimpijskim w Monachium w dniu dzisiejszym i jutrzejszym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.