Olympus prezentuje niedrogie kompakty

Olympus zaprezentował nowe kompakty z serii FE, które są przeznaczone dla mniej bogatych amatorów fotografii.

Ceny nowych Olympusów będą zaczynać się od 480 zł. Wszystkie modele, czyli FE-26, FE-4000 i FE-5020 oferują 12-megapikselową matrycę i 5-krotny zoom optyczny. Dostępne będą na rynku od sierpniu. Posiadają funkcje wykrywania twarzy (do 16 twarzy w kadrze), dynamiczny autofokus oraz pięć trybów tematycznych.

Modele FE-4000 i FE-5020 zyskają także możliwość dodawania efektów specjalnych. Z kolei kosztujący 480 zł FE-26 będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych (różowy, niebieski i czarny) i wyposażony zostanie w 2,7-calowy ekran, podwójną stabilizację obrazu i funkcję nagrywania udźwiękowionych klipów wideo. Olympus FE-4000 będzie za to dostępny w pięciu kolorach (biały, szary, bordowy i pomarańczowy) i będzie można go kupić za 685 zł. Olympusa FE-5020 kupimy za 830 zł i możemy wybrać pomiędzy białą, szarą, kawową i niebieską wersją.

Źródło: Pocket-Lint
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.