Dla konkurencji, taki ekran wyboru przeglądarek w Windows 7 to wciąż za mało

Opera chce Mac OS X E i Ubuntu E

Jeden z dyrektorów Opera Software jest zdania, że inne systemy operacyjne, takie jak Ubuntu czy Mac OS X, powinny również mieć zaimplementowane menu wyboru przeglądarek znane z Windows 7 E.

Na skutek nacisków Wspólnoty Europejskiej i konkurencji, system Windows 7 będzie na naszym kontynencie wyposażony w moduł wyboru przeglądarek (w tym konkurencyjnych). Håkon Wium Lie, szef technicznego działu w Opera Software, twierdzi, że to za mało. Jego zdaniem nie tylko Microsoft powinien implementować taki system, a również inni producenci systemów operacyjnych.

– Sprawa Microsoftu dotyczy monopolistycznych praktyk tej firmy. Z prawnego punktu widzenia Apple i Ubuntu nie są monopolistami. Jednak dobrym pomysłem może być aby oferowały ten moduł. (…) Przeglądarka jest najważniejszym narzędziem dla większości z nas, a dostęp do lepszych narzędzi to dobra rzecz – stwierdził dyrektor na łamach portalu NetworkWorld.com.

0
Źródło: OSnews.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.