Stacja robocza HP skierowana jest głównie do zadań profesjonalnych, w różnych segmentach rynku

Pierwsze stacje robocze z sześciordzeniowymi Opteronami

HP twierdzi, że zbudowało pierwszą stację roboczą, która może być wyposażona w dwa sześciordzeniowe procesory AMD Opteron, a dodatkowo w maksymalnie 64 GB pamięci RAM.

Mocno eksploatowana stacja robocza firmy HP o oznaczeniu xw9400, teraz będzie oferować dwa nowe procesory AMD Opteron, co daje łącznie 12 rdzeni. Ponadto w nowym desktopie zmieszczono do 64 GB pamięci RAM, nagrywarkę DVD lub Blu-Ray, różne kombinacje dysków twardych SATA lub SAS, a także jedną z profesjonalnych kart graficznych nVidii (Quadro) lub AMD (ATI FirePro).

Z nowymi, sześciordzeniowymi procesorami Opteron, stacja robocza HP xw9400 kosztuje co najmniej 2600 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 8000 złotych. Więcej na jej temat znajdziecie tutaj.

Ponad pół roku temu HP zaprezentowało stację roboczą o nazwie xw9400, która wówczas oparta była na czterordzeniowych procesorach Shanghai.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.