Tak jak Panasonic DMP-BD 60, wiele odtwarzaczy Blu-ray można upgrade'ować do standardu BD-Live.

Podnosimy standard Blu-ray – z 1.1 na 2.0

Płyty Blu-ray oprócz filmu w wysokiej rozdzielczości oferują również mnóstwo dodatkowych treści. Wiele nowych odtwarzaczy jest w stanie odtworzyć treści BD-Live, ale brak im do tego pamięci.

Wiele sprzedawanych odtwarzaczy marek Samsung, Sony i Panasonic możemy sami łatwo podrasować – z profilu Blu-ray 1.1 uczynić wersję 2.0 (BD-Live). Ich producenci oszczędzają na pamięci i głównie dlatego fabrycznie skonfigurowane nie obsługują one wyższej wersji. Standard BD-Live wymaga przynajmniej 1 GB pamięci, którą sami możemy uzupełnić z wykorzystaniem karty SD lub pamięci USB. Nie musimy nawet odkręcać obudowy odtwarzacza. Po prostu wkładamy kartę pamięci lub pamięć USB do odpowiedniego gniazda albo portu i podłączamy odtwarzacz do Internetu. Jeśli spełnione są wszystkie warunki, do menu automatycznie dodane zostają treści BD-Live. Niektóre urządzenia wymagają upgrade’u firmware’u, który również wygodnie możemy przeprowadzić przez Internet. Niestety,  złącze sieciowe nie świadczy wcale o obsługiwaniu przez odtwarzacz funkcji BD-Live. Starsze modele mogą używać dostępu do Sieci tylko do aktualizacji firmware’u.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.