Windows Vista traktuje wersję beta Internet Explorera jako aktualizację. Dlatego nie znjadziemy jej w menu przeznacoznym do usuwania programów.

Pozbywamy się wersji beta Internet Explorer 8

Wersja beta Internet Explorer 8 nie spełnia naszych wymagań, więc próbujemy ją usunąć z użyciem funkcji »Odinstaluj programy« w Panelu sterowania. Na próżno: Windows w ogóle nie wyświetla aplikacji na liście oprogramowania. Jak się pozbyć nieproszonego gościa?

W przeciwieństwie do starszych wersji Windows Vista traktuje Internet Explorer 8 nie jako aplikację, ale jako aktualizację. Dlatego nie możemy odinstalować przeglądarki jak aplikacji, lecz musimy skorzystać z procedury przewidzianej dla aktualizacji.

Otwieramy »Start | Panel sterowania«, klikamy »Programy« i »Wyświetl zainstalowane aktualizacje«. W klasycznym widoku Panelu sterowania to samo okno dialogowe otworzymy, dwukrotnie klikając »Programy i funkcje« oraz wybierając »Wyświetl zainstalowane aktualizacje« w następnym oknie.

Na liście »Microsoft Windows« wyszukujemy i zaznaczamy wpis »Windows Internet Explorer Beta 2«. Klikamy »Odinstaluj« i ponownie uruchamiamy system. Po usunięciu przez nas wersji beta, Windows automatycznie cofnie się o krok i przywróci dotychczasową wersję 7.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.