Na razie nie ma informacji na temat cen trójwymiarowych wydruków

„Prawdziwie trójwymiarowy aparat”

Aparat Fujifilm FinePix Real 3D korzysta z dwóch obiektywów, aby sfotografować dwie klatki równocześnie i połączyć je w czasie rzeczywistym, tworząc w ten sposób trójwymiarowy obraz.

We wrześniu 2009 roku na rynku amerykańskim i europejskim zadebiutuje pierwszy „prawdziwie trójwymiarowy” aparat cyfrowy firmy Fujifilm. 10-megapikselowy model FinePix Real 3D wykorzystuje dwa obiektywy rozmieszczone mniej więcej tak, jak ludzkie oczy, aby fotografować równocześnie dwie klatki, łącząc je następnie w czasie rzeczywistym. W ten sposób powstaje trójwymiarowy obraz, który można oglądać na odpowiednich monitorach lub cyfrowych ramkach.

Cena nowego, stereoskopowego kompaktu Fujifilm ma wynieść około 600 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1900. To dwukrotnie a nawet trzykrotnie więcej, od ceny standardowych aparatów rejestrujących obraz w dwóch wymiarach.

Do premiery jeszcze trochę czasy, więc na razie musicie zadowolić się filmem ukazującym system 3D w praktyce:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.