Sterowanie bez użycia rąk - Microsoft patrzy optymistycznie, a my sceptycznie

Projekt Natal z nowym Xboksem zadebiutuje w drugiej połowie 2010 roku

Według ostatnich doniesień, przetarg na dostarczenie czujników CMOS dla nadchodzącego Projektu Natal wygrała firma Aptina. Matryce mają zadebiutować w drugiej połowie 2010 roku.

Firma Aptina, producent co trzeciego sensora umieszczanego w telefonach komórkowych, wygrała przetarg na dostarczenie firmie Microsoft 1,3-megapikselowych czujników CMOS, które wykorzystane będą do Projektu Natal – sposobu na interaktywną komunikację z konsolą Xbox 360 (ale również z systemem Windows – o czym przeczytasz tutaj). Według DigiTimes, sensory te trafią do sprzedaży w drugiej połowie 2010 roku, co pokrywa się z planami Microsoftu – pierwszy komercyjny system oparty na Projekcie Natal miał nie pojawić się przed końcem 2009 roku.

Serwis DigiTimes, powołując się na rzetelne źródła, oczekuje premiery zupełnie nowej konsoli Xbox 360, wraz z debiutem Projektu Natal, wbrew wcześniejszym zapowiedziom Microsoftu, że będzie to osobny zestaw, kompatybilny z każdą konsolą Xbox 360.

Jak wiemy, Bill Gates niedawno zapowiedział dostępność Projektu Natal również dla systemów Windows. To chyba jednak znacznie bardziej odległa przyszłość. Tymczasem obejrzyjcie filmik. Robi wrażenie?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.