Dzięki dodatkowi do gry Grand Theft Auto IV, będziemy mogli zobaczyć Liberty City z zupełnie innej perspektywy

Rockstar Games niechętne ekranizacji gry GTA

Rockstar Games bez entuzjazmu odnosi się do ewentualnej ekranizacji jej komputerowego hitu: Grand Theft Auto. Jak twierdzą programiści, szybka kasa nie jest dla nich.

Dan Houser, pracownik Rockstar Games, jest bardzo sceptyczny wobec złożonej mu propozycji na ekranizację gry Grand Theft Auto. Jego zdaniem, jedyny dopuszczalny wariant to taki, w którym jego studio będzie miało pełną kontrolę nad tworzeniem kinowej superprodukcji.

– To chyba oczywiste, że chcąc utrzymać jakość franczyzy na wysokim poziomie przez długi okres czasu, trzeba unikać różnorakich adaptacji robionych na szybko dla zysku – mówi Houser. – Jeśli zdecydujemy się robić film, to tylko wtedy, jak rozwiejemy wszystkie nasze wątpliwości. Musimy też mieć pełną kontrolę nad produkcją, wtedy bowiem będziemy mogli winić tylko siebie, jak film okaże się słaby. Zresztą, tak złożoną produkcję jak Grand Theft Auto nie da się przenieść na dwie godziny filmu – dodaje.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.