Samsung IT100

Aparat z matrycą 12,4 Mp typu CCD, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 5x

Jeśli Canon IXUS 990 IS doskonale nadaje się, aby być jedną z tysiąca rzeczy, które można znaleźć w damskiej torebce, to Samsung IT100 – z racji wyglądu – raczej przeznaczony jest do przechowywania w kieszeni męskiej marynarki. Nie zmienia tego nawet fakt, że czerwony to jeden z kolorów, które są do wyboru, poza szarym, grafitowym i czarnym.

Podobnie jak IXUS 990 IS, kompakt Samsunga również dysponuje stabilizowanym 5-krotnym zoomem optycznym (ale z najkrótszą ogniskową stanowiącą odpowiednik 28 mm) i nagrywa ujęcia wideo w rozdzielczości HD (1280×720 pikseli). Działa wtedy zoom optyczny, ale… wyłącza się nagrywanie dźwięku. Wewnątrz korpusu znajduje się 12-milionowa matryca, a z tyłu 3-calowy wyświetlacz, lecz o standardowej rozdzielczości 230 tys. pikseli. Obsługa aparatu Samsunga jest wygodna, poza jednym wyjątkiem – zmiana ogniskowej za pomocą poruszanej kciukiem dźwigni jest wyjątkowo niekomfortowa. Za to pokrętło wyboru trybów fotografowania to dość rzadki element wyposażenia w aparatach tej klasy.

Zaletą IT100 jest rozbudowana automatyka: tryb Smart Auto, który sam dobiera jeden z kilkunastu programów tematycznych do danej sytuacji zdjęciowej, czy wykrywanie twarzy, uśmiechu i mrugnięć.

Podsumowanie: Świetnie wyposażony i ładny typowy kompakt nie tylko dla

biznesmenów.

  • Oceny
    • Łączna 56
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.