Najwięksi konkurenci Samsunga już otworzyli swoje sklepy z aplikacjami - zarówno Nokia, jak i LG

Samsung otwiera sklep z aplikacjami… dla deweloperów

30 lipca ruszy nowy serwis firmy Samsung dla deweloperów mobilnych aplikacji, który umożliwi jego członkom m.in. podpisywanie kontraktów w Sieci, czy sprawdzanie statystyk ich dzieł.

Południowokoreański, elektroniczny gigant zapowiada, że jutro, w czwartek 30 lipca, otworzy witrynę dla sprzedawców mobilnych aplikacji internetowych, aby połączyć deweloperów z użytkownikami końcowymi. Za symboliczną opłatę 1 dolara, członkowie serwisu Application Seller Site będą mogli poszukiwać partnerów i podpisywać umowy online, sprawdzać w czasie rzeczywistym status ważności certyfikatu oraz uzyskać statystyki, jak na przykład rekordy sprzedaży, zysku i popularności.

Dodatkowo, Samsung ogłasza, że jego sklep z aplikacjami, którego wersja beta jest dostępna w Wielkiej Brytanii od stycznia 2009 roku, będzie uruchomiony w większości krajów europejskich do końca tego kwartału. Nie wiemy jednak, czy Polska znajduje się na liście koreańskiej firmy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.