Silverlight 3 nie jest obsługiwany przez przeglądarkę Opera

Silverlight 3 już do pobrania

Oprócz przygotowania zwiastuna Office'a 2010, Microsoft zajął się udostępnieniem technologii Silverlight w wersji 3.0, która oczywiście jest największym konkurencją dla popularnego Flasha.

Jak widać potentat z Redmond jest ostatnimi czasy niezwykle zajęty, tworząc kilka dużych projektów, jak Windows 7, Office 2010 czy wyszukiwarkę Bing. Znalazł jednak czas aby zaktualizować również swoją własną technologię internetową, która umożliwia wyświetlanie treści multimedialnych w przeglądarkach. Mowa oczywiście o technologii Silverlight, która teraz dostępna jest do pobrania w wersji 3.0.

Dodatek do przeglądarek Internet Explorer 6, 7 i 8, Firefox 2 i 3 oraz Safari 3 i 4, wnosi ze sobą kilka ważnych zmian. Dodano sprzętową akcelerację procesora graficznego i obsługę kodeków H.264, AAC oraz MPEG-4, poprawiono działanie modułu „głębokiego zoomu” (Deep Zoom), dodano wsparcie dla technologii Binary XML, automatyczne aktualizacje oraz możliwość uruchomienia poza przeglądarką.

Microsoft Silverlight w wersji 3.0.40624.0 możecie pobrać tutaj (klikając w napis na czerwonym tle).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.