Stacje SSD firmy OCZ w wersji Turbo

OCZ rozszerza swoją linię napędów SSD Vertex o nową serię - Turbo - w której znajdziemy modele o pojemności od 30 do 250 GB, które oferują prędkości odczytu danych równe 270 MB/s.

Na rynek trafiają kolejne stacje SSD bijące rekordy prędkości, zamiast rekordy cen. W ofercie OCZ pojawiły się bowiem 2,5-calowe napędy SSD z linii Vertex Turbo, które oferują prędkości zapisu i odczytu danych odpowiednio równe 210 oraz 270 MB/s. Ponadto w nowych stacjach umieszczono 64-megabajtowy bufor pamięci, zwiększono częstotliwość pracy kontrolera hosta, co jednak nie oznacza, że OCZ nie było w stanie zmniejszyć poboru mocy – choć konkretnych wartości nie znamy. Wszystkie napędy wyposażono oczywiście w interfejsy SATA 3.0 Gbps.

Nowe napędy SSD z serii Vertex Turbo dostępne będą w wersjach o pojemności 30, 60, 120 oraz 250 GB. Cen jeszcze nie znamy, jednak z pewnością nie będą one niskie.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.