Ciasne kadrowanie doskonale podkreśla estetykę linii automobilu i pozwala uzyskać pożądany efekt na robionym przez nas zdjęciu.

Stare samochody z nietypowej perspektywy

Będąc miłośnikami starych samochodów, chętnie fotografujemy pojazdy na zlotach ich użytkowników. W międzyczasie udało się nam już uzbierać sporą kolekcję zdjęć, ale wszystkie wyglądają trochę podobnie: piękne samochody, fotografowane czasem skośnie z przodu, to znowu z boku albo od tyłu. Pokaz złożony z takich zdjęć szybko staje się nudny.

Przy następnej okazji darujmy sobie ujęcia całościowe, a skupmy się na szczegółach. Zarejestrowanie interesujących detali konstrukcyjnych i opływowych kształtów będzie tym, co doda smaku naszej kolekcji fotografii samochodowych. Poza tym skoncentrowanie się na najważniejszych oznakach stylu przynosi przecież ogromną satysfakcję. Warto zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak felgi, fragmenty chłodnic, szybkościomierze, dźwignie zmiany biegów, reflektory, zamki w drzwiach – listę ciekawych elementów można dowolnie wydłużać.

Do zbliżeń tego typu świetnie nadają się ogniskowe około 50 mm (odpowiednik dla małego obrazka), ponieważ pozwalają one uzyskać na zdjęciu podobny obraz do tego, który widzą ludzkie oczy. Silne zniekształcenia, typowe dla obiektywów szerokokątnych, wówczas nie występują. Spróbujmy też świadomie wykorzystać głębię ostrości. Dzięki niej możemy celowo zwrócić uwagę widza na konkretny detal.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.