Ta wartość klucza zadba o to, by system podczas wyłączania komputera zamykał wszystkie aplikacje bez dodatkowych pytań.

Szybsze kończenie pracy uruchomionych programów przy zamykaniu systemu

Gdy Windows ma problem z zakończeniem działania aplikacji, prosi o to użytkownika. Takie komunikaty zwykle są denerwujące i niepotrzebne, gdyż jest oczywiste, że zamykając system, chcemy wyłączyć wszystkie uruchomione programy.

Możemy wyłączyć denerwujące komunikaty. Uruchamiamy edytor Rejestru, otwierając okno »Start | Uruchom«, podając komendę »regedit« i klikając przycisk »OK«. W Viście można też po prostu wpisać polecenie bezpośrednio w okienku wyszukiwania menu Start i nacisnąć klawisz [Enter]. Następnie przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktop«.

W prawej części okna znajduje się wartość »AutoEndTasks« – jeśli jej nie ma, tworzymy ją za pomocą polecenia »Edycja | Nowy | Wartość ciągu«. Otwieramy ją, dwukrotnie klikając i w polu »Wartość« podajemy »1«. Zamykamy okno dialogowe, wciskając »OK«, i ponownie uruchamiamy system.

Wprowadzona zmiana spowoduje jedynie wyłączenie komunikatu wyświetlanego przez Windows w razie pojawienia się problemu z zamknięciem aplikacji. By przywrócić wyświetlanie powiadomienia, należy zmienić wartość wpisu »AutoEndTasks« na »0«. Da się również skrócić czas oczekiwania. Wystarczy odszukać klucz »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001Control« i otworzyć zawarty w nim wpis »WaitToKillServiceTimeout«. Jako »Wartość« podajemy czas oczekiwania w milisekundach – na przykład 1000 dla jednej sekundy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.