Wartość polskiego rynku gier online wciąż rośnie

Polacy kochają gry PC i online. Według badań przeprowadzonych przez Euromonitor International, stanowią one 80% polskiego rynku gier.

80% polskiego rynku gier to gry przeznaczone stricte na komputery osobiste. Jest to zdecydowanie więcej niż w Europie Zachodniej, gdzie popularne są ciągle konsole. Powodem tego jest dostępność: 2/3 polskich gospodarstw domowych wyposażonych jest w komputer, a gry na PC są o wiele tańsze od konsolowych. Ponadto od samego początku spory udział w krajowym rynku mają gry online.

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie polskich internautów grami przeglądarkowymi, takimi jak np. Menelgame.pl, co z pewnością przełoży się na udziały w rynku ­- mówi Anna Lewandowska, country manager w Menelgame.  W grę przeglądarkową może grać każdy, kto posiada komputer ze stałym łączem do Internetu. – W Polsce coraz więcej użytkowników ma dostęp do szybkiego stałego łącza. Jest to ogromny potencjał do zagospodarowania – mówi Marius Follert z firmy Farbflut GmbH, jeden z twórców Menelgame.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.