Takie pudełka znikają w półek sklepowych w mgnieniu oka - przynajmniej tak twierdzi Microsoft

Wiele firm pominie system Windows 7

Pomimo tego, że Windows 7 jest uważany przez wielu za najlepszy produkt, jaki zaprojektował Microsoft od czasów Windows XP, większość firm pominie go w swoich planach.m

Według sondażu przeprowadzonego przez firmę ScriptLogic Corp, niemal 60 procent z ponad tysiąca badanych przedsiębiorstw nie weźmie pod uwagę systemu Windows 7, przy wyborze systemu operacyjnego do zainstalowania na firmowych komputerach.

Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście kryzys finansowy i firmy starają się wydawać jak najmniej pieniędzy, nawet w przypadku aktualizacji systemu operacyjnego. Ważną przyczyną pominięcia Siódemki jest również obawa o niekompatybilność systemu z aktualnymi urządzeniami – aż 39 procent firm uważa ten powód za ważny, pomimo zapewnień potentata z Redmond o pełnej kompatybilności nowego systemu.

Wyniki sondażu pokazują również, że 5,4 procenta badanych firm planuje migrację do systemu Windows 7 jeszcze przed końcem tego roku, zaś 34% z nich zamierza uczynić ten krok do końca 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.