Na ponad jednej trzeciej komputerów osobistych na świecie zainstalowane jest oprogramowanie pirackie, nielegalne lub nie posiadające licencji.

Windows 7 złamany jeszcze przed premierą

Nowy system operacyjny Microsoftu nie zdążył zadebiutować na półkach sklepowych, a już można go w łatwy sposób pobrać. Nielegalnie.

Marzysz o Windows 7 Ultimate, ale zwyczajnie cię na niego nie stać? Crackerzy z Chin już go rozpracowali. W Sieci krąży już nielegalna wersja systemu, która przechodzi wszystkie antypirackie testy Microsoftu. Jak się okazało, zabezpieczenia „siódemki” są bardzo podobne do tych znanych z Visty. Wystarczył OEM-owy klucz partnerów Microsoftu (Dell, Lenovo, HP). Przypominamy jednak, że pirackie wersje Windows dostępne w sieciach p2p są nie tylko nielegalne: często zawierają rootkity, które są niewykrywalne dla aplikacji antywirusowych i pozwalają na zdalną kontrolę naszego komputera przez cyberprzestępców.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.