Acer Aspire One A0751Br52Br

Granica pomiędzy netbookami, a notebookami powoli zaczyna się zacierać. Mniejsi bracia laptopów nadal nie dorastają im do pięt jeśli chodzi o wydajność, ale zaczynają dorównywać wielkością, a czasem pracy na baterii coraz częściej je przewyższać. Doskonałym przykładem tego procesu jest Acer Apire One AO751H-52Br.
Acer Aspire One A0751Br52Br

Niska wydajność karty graficznej przekłada się na słabą wydajność 3D.

Niska wydajność karty graficznej przekłada się na słabą wydajność 3D.

Urządzenie to ma matrycę o przekątnej aż 11,6 cala obsługującą rozdzielczość 1366×768 pikseli. W testowanym urządzeniu producent zamontował dużą pełnowymiarową klawiaturę. Pracuje się na niej bardzo wygodnie, a jedyny mankament jakiego się dopatrzyliśmy, to lekkie uginanie się klawiatury pod naciskiem placów. Niestety na tym kończy się podobieństwo nowego modelu Aspire’a do notebooków. Komponenty które zostały użyte do stworzenia tego malucha to procesor Intel Atom Z520 o niezbyt wysokiej wydajności, karta graficzna Intel GMA 500, która również nie grzeszy mocą oraz jeden gigabajt pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 160 GB.

Dobra wydajność dysku twardego. Zarówno Asus jak i MSI zostały w tyle.

Dobra wydajność dysku twardego. Zarówno Asus jak i MSI zostały w tyle.

To wszystko połączone w całkiem nieźle wyglądającej czerwonej obudowie pozwoli na wykonywanie podstawowych operacji typowych dla netbooka: przeglądanie stron internetowych, wysyłanie maili, czy notowanie podczas wykładów. Jego wydajność nie pozwoli na więcej, choć dzięki wspomnianej wcześniej rozdzielczości spokojnie możemy obejrzeć zdjęcia, czy prowadzić wideokonferencje za pomocą zainstalowanej kamery internetowej.

Długi czas pracy na baterii jest całkiem długi, ale nie najdłuższy.

Długi czas pracy na baterii jest całkiem długi, ale nie najdłuższy.

Na szczególną uwagę zasługuje bateria. Duża pojemność – 5200 mAh – pozwoliła pracować temu urządzeniu ponad osiem godzin bez zasilania. Takim wynikiem mogą się poszczycić tylko niektóre urządzenia w naszym rankingu. W nowym modelu Aspire’a One bardzo dobrze zostały rozmieszczone złącza dla urządzeń peryferyjnych, ale wielkość urządzenia oraz wyraźnie widoczna wolna przestrzeń w obudowie sugerują, że zmieściłoby się więcej niż trzy USB, czytnik kart, LAN i D-Sub. Nowy, większy Aspire One oferuje taką samą wydajność jak większość netbooków na rynku, ale ukrytą w ciekawszej i dobrze skonstruowanej obudowie o atrakcyjnej kolorystyce.

Jarosław Niemyjski

Więcej:Acernetbooki