Portale społecznościowe są obiektem coraz większej ilości badań - zarówno tych sensownych, jak i tych niezbyt...

Amerykańska skarbówka szuka lawirantów na portalach społecznościowych

Urzędy skarbowe w Stanach Zjednoczonych korzystają z portali społecznościowych, by wyśledzić osoby unikające płacenia podatków.

Urząd Skarbowy w Minnesocie złapał osobę, która była poszukiwana za niepłacenie podatków. Delikwent pochwalił się na swoim profilu na MySpace, że wraca do domu i gdzie podejmuje pracę. Z kolei osoba z Nebraski, która organizowała imprezę masową nie uiściła odpowiedniego podatku. Pochwaliła się tym na swoim blogu, co również wykorzystała skarbówka. Innym ciekawym przypadkiem jest szkutnik z Kalifornii, który na swoim profilu napisał, że dorywczo zajmuje się budową żaglówek. Urzędnicy zalogowali się na forum, na którym pisał i dowiedzieli się jak go można znaleźć. Zaległy podatek został wyegzekwowany.

Urzędnicy przyznają, że przeszukiwanie portali społecznościowych to obecnie jedna ze skuteczniejszych metod wyłapywania lawirantów. Ludzie chętnie dzielą się na nich szczegółami ze swojego życia, co pozwala z kolei na ich łatwe namierzenie.

Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.