App Store pokazał Kowalskiemu jakie są zalety posiadania telefonu z systemem operacyjnym

Apple usuwa 900 aplikacji z AppStore

Ze sklepu internetowego AppStore zniknęło ponad 900 aplikacji - wszystkie programy pochodzące od firmy Perfect Acumen, trzeciego co do wielkości dostawcę aplikacji.

Apple usunęło ze swojego App Store wszystkie aplikacje internetowe przygotowane przez Khalida Shaikha, twórcę i właściciela firmy Perfect Acumen – trzeciej pod względem liczności produkowanych aplikacji dla Apple’a. Firma ta składa się z 26 pracowników, którzy zaprojektowali ponad 900 aplikacji przeznaczonych na iPhone’a i iPoda. Najbardziej popularne z nich to „Top Sexy Ladies” oraz „Skin Care Updates”.

– Apple informowało o licznych skargach na ponad 100 aplikacji firmy Perfect Acumen i przypominało jej o obowiązku otrzymania niezbędnych uprawnień. Pomimo to wciąż otrzymywaliśmy podobne skargi – tak tłumaczy swoją decyzję o wycofaniu 900 aplikacji ze swojego sklepu firma z Cupertino.

Cała sytuacja każe się zastanowić, w jaki sposób ponad sto aplikacji rzekomo niezdolnych do użytku, przez prawie 9 miesięcy było dostępnych w App Store?!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.