Dell Inspiron Mini Nickelodeon Edition – netbook dla dzieci

Dell we współpracy z kanałem telewizyjnym Nickelodeon wprowadza na rynek specjalną wersję netbooka Inspiron Mini 10v, zaprojektowaną specjalnie dla dzieci.

Inspiron Mini Nickelodeon Edition posiada specjalną wersję Windows XP, dostosowaną do dziecięcych potrzeb. Wyróżnia się ona m.in. kolorami i ikonami, które najmłodsi znają z programów telewizyjnych Nickelodeon. Bezpieczeństwo w sieci zapewni oprogramowanie McAfee, pozwalające rodzicom łatwo kontrolować aktywność dziecka w Internecie. Dell nie udzielił żadnych informacji dotyczących specyfikacji netbooka, ale prawdopodobnie nie będzie ona zbytnio, jeśli w ogóle, odbiegać od tego, co oferował Inspiron Mini 10v. Najprawdopodobniej urządzenie będzie wyposażone w procesor Intel Atom N270 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM, dysk twardy 120 GB oraz 10-calowy ekran o rozdzielczości 1 024 x 600 pikseli.

Inspiron Mini Nickelodeon Edition w sprzedaży pojawi się w październiku. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie jego cena.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.