Ścianki nanorurek węglowych zbudowane są ze zwiniętego grafenu, czyli jednoatomowej warstwy grafitu

IBM użyje DNA do produkcji układów w technologii poniżej 22 nm

IBM chce wykorzystać molekuły DNA przy produkcji jeszcze mniejszych, energooszczędnych i szybszych układów scalonych, wytworzonych w niższym niż 22 nm procesie technologicznym.

Firma IBM oraz California Institute of Technology informują o wynikach swoich ostatnich badań, według których możliwe jest wykorzystanie kombinacji litografii z samoorganizacją, czyli metoda układania struktur DNA na powierzchni kompatybilnej z dzisiejszymi półprzewodnikami. Inżynierowie z Big Blue uważają, że poprzez wykorzystanie molekuł DNA jako „rusztowania” dla składowania i gromadzenia milionów nanorurek węglowych, istnieje możliwość produkcji układów scalonych w niższym procesie technologicznym niż 22 nanometry. Na razie to jednak melodia przyszłości, bowiem obydwaj partnerzy nie podają żadnych szczegółów na temat owoców swoich prac badawczych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.