Do testowego procesora Core i9 dotarł JCornell, członek forum XtremeSystems

Intel Core i9 – sześć rdzeni w technologii 32 nm

W Sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia i informacje na temat najnowszych procesorów firmy Intel - Core i9. Pierwszy model posiada sześć rdzeni z taktowaniem 2,4 GHz oraz po 256 KB pamięci L2.

Platforma o nazwie kodowej Gulftown zbliża się na rynek wielkimi krokami. Członek forum XtremeSystems dotarł do pierwszych informacji i zdjęć procesora Core i9, który został wytworzony w 32-nanometrowym procesie technologicznym. Widoczny na zdjęciu model (engineering sample), posiada sześć rdzeni, pracujących z częstotliwością 2,4 GHz, 12 wątków oraz 1,5 MB całkowitej pamięci L2 cache, co daje 256-kilobajtowe porcje dla każdego rdzenia, a także 12 MB pamięci L3 cache.

Na rynek ten i inne procesory z linii Core i9 mają trafić w pierwszym kwartale 2010 roku, jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez firmę Intel.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.