GeForce GTS 250, czyli GeForce 9800 GTX+, który jest podkręconym GeForce'em 9800 GTX, który natomiast jest podkręconym modelem GeForce 8800 GTS

Kolejna zmiana schematu nazewnictwa kart graficznych nVidii

Jak wiemy, niedawno nVidia zmieniła schemat nazewnictwa swoich kart graficznych. Nowe oznaczenia G, GT, GTS i GTX długo jednak nie zabawią, bowiem szykowana jest kolejna zmiana.

Ileż to już razy kalifornijski producent zmieniał nazwy swoich poszczególnych kart graficznych i z powrotem wprowadzał je na rynek? Stosunkowo niedawno poznaliśmy plan zmiany nazewnictwa istniejących już kart, których nazwy tworzone są według schematu: GeForce plus odpowiednie literki G, GT, GTS lub GTX. Nvidia jednak się rozmyśliła i teraz proponuje kolejne „uproszczenie” nazw, które wejdzie w życie wraz z wprowadzeniem pierwszych kart graficznych z GPU wytworzonymi w technologii 40 nanometrów. Nowe nazwy będą tworzone według schematu: GeForce plus jeden z numerów 1×0, 2×0, 3×0 i tak dalej. Co o tym myślicie?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.