Lexmark X204n

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne z monochromatyczną drukarką, skanerem CIS o rozdzielczości optycznej 600 x 600 dpi i monochromatycznym faksem. Niska prędkość skanowania i drukowania grafiki. Przeciętna szybkość drukowania tekstu i kopiowania. Wysokie koszty druku z powodu wysokiej ceny kaset z tonerem.

Zobacz cały ranking:

Najnowsze urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X204dn z monochromatyczną drukarką laserową, skanerem CIS i monochromatycznym faksem jest wyposażone w podajnik ADF o pojemności 30 arkuszy oraz kontroler sieciowy Fast Ethernet. Lexmark ma przeciętne wymiary i waży 14,6 kg razem z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia wyświetlacz tekstowy (2 linie po 16 znaków) z podświetleniem.

Skanowanie wstępne trwa dość długo u Lexmarka.

Skanowanie wstępne trwa dość długo u Lexmarka.

Szybkość drukowania jest dość wysoka w przypadku dokumentów tekstowych i przeciętna przy drukowaniu grafiki. Wydrukowanie 10 str. tekstu trwa nieco ponad 33 s. Natomiast skanowanie trwa dość długo, samo skanowanie wstępne trwa prawie 17 s. W najwyższej dostępnej rozdzielczości (1200×1200 dpi) wydruki są niekompletne, cienkie linie w wielu przypadkach nie są wcale drukowane.

Przeciętny czas kopiowania, Canon udowodnił, że można to robić szybciej.

Przeciętny czas kopiowania, Canon udowodnił, że można to robić szybciej.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 250 arkuszy, natomiast uniwersalny podajnik może pomieścić jedną kartkę lub kopertę. Pojemność odbiornika to standardowe 150 arkuszy. Kaseta z tonerem i bęben są rozdzielone. Wydajność standardowego tonera to 2500 stron.

Prędkość druku dokumentu tekstowego jest przeciętna u Lexmarka.

Prędkość druku dokumentu tekstowego jest przeciętna u Lexmarka.

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje toner startowy wystarczający na ok. 1500 str. Żywotność bębna to ok. 25000 str. W trybach gotowości i uśpienia pobór mocy jest wysoki i wynosi odpowiednio 10 i 8,7 W.

Marek Grzybowski