Miniaturowe napędy SSD, mieszczące się na płycie

Elecom prezentuje swoje nowe, miniaturowe napędy SSD o pojemności 8 i 16 GB, które umieszcza się bezpośrednia na płycie głównej.

Być może pamiętacie miniaturowe napędy SSD, które firma InnoDisk przedstawiała na targach Computex 2009. Tym razem to firma Elecom prezentuje napędy o takiej samej nazwie – nanoSSD – jednak jeszcze mniejsze, ale również mniej pojemne. Stacje SSD należące do linii ESD-IDSAA Series oferują bowiem 8 lub 16 GB miejsca na dane, mierząc przy tym zaledwie 25 x 39 x 6,5 mm. Wsuwa się je bezpośrednio do slotu SATA na płycie głównej. Napędy oferują prędkości zapisu i odczytu danych odpowiednio równe 30 i 75 MB/s, jednak nie hałasują i nie wymagają potężnych rozwiązań chłodzących.

Elecom na razie nie podaje informacji o cenie i dostępności swoich nowych napędów SSD, jednak na pewno jako pierwsi dostaną je Japończycy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.