Dla konkurencji, taki ekran wyboru przeglądarek w Windows 7 to wciąż za mało

Mozilla niezadowolona z ekranu wyboru przeglądarek w Windows 7

Podczas gdy Microsoft i Komisja Europejska doszły do porozumienia w sprawie instalacji przeglądarek w systemie Windows 7, Mozilla chce bardziej szczegółowych obietnic od giganta z Redmond.

Wiemy już, że Opera nie jest w pełni zadowolona z pomysłu Microsoftu, na ekran wyboru przeglądarek internetowych w systemie Windows 7. Teraz do niej dołącza Mozilla – zarówno Mitchell Baker, przewodniczący Fundacji Mozilla, oraz Harvey Anderson, główny radca prawny fundacji, na swoich blogach zdyskredytowali dobre zamiary Microsoftu, uważając, że Internet Explorer wciąż będzie miał najlepszą pozycję przy wyborze przeglądarki przez użytkownika. Dodatkowo, nawet jeśli użytkownik ustawi inną przeglądarkę jako domyślną, to ikonka IE wciąż będzie obecna na pulpicie, w uprzywilejowanej pozycji.

Najważniejsze dla Microsoftu jest jednak to, że Komisja Europejska wstępnie zaaprobowała pomysł na ekran wyboru przeglądarki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.