Obydwie karty obsługujące DirectX 11, mają posiadać również złącza DVI, HDMI oraz DisplayPort

Nadchodzi seria kart Radeon HD 5800 z obsługą DirectX 11

Internet zalały plotki na temat premiery nowej rodziny kart graficznych z obsługą bibliotek DirectX 11 - Radeon HD 5800 - która na początek złożona będzie z dwóch modeli.

Kilka dni temu pokazaliśmy wam prawdopodobnie pierwszą kartę graficzną, która obsługiwać będzie biblioteki DirectX w najnowszej, jedenastej wersji, zaś teraz w Sieci pojawiły się kolejne plotki, tym razem o rodzinie kart graficznych Radeon HD 5800 o nazwie kodowej Cypress. Pierwsze dwa modele o oznaczeniach HD 5850 i 5870, które oficjalnie mają zostać zapowiedziane w przyszłym miesiącu, posiadać będą po 1 GB pamięci GDDR5 i obsługiwać będą technologie takie jak DirectX 11, OpenGL 3.1, ATI Stream GPGPU, Avivo HD, ATI Eyefinity, Accelerated Video Transcoding, CrossFireX czy PowerPlay, która usprawnia system zarządzania energią.

Obydwie karty graficzne AMD mają trafić na rynek w październiku, w okolicy rynkowego debiutu systemu Windows 7, czyli 22 października.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.