Obydwa modele dostępne będą z preinstawanym systemem Windows XP lub Vista Home Premium

Najcieńszy na świecie desktop

Lenovo zapowiada dwa najcieńsze na świecie nettopy - IdeaCentre Q100 oraz Q110 - które wyposażono w jedno- lub dwurdzeniowy procesor Atom, a ten drugi dodatkowo w platformę ION.

Firma Lenovo oficjalnie dodaje do swojej oferty dwa nowe komputery stacjonarne, które mają być najcieńszymi na świecie modelami tego typu. Model o oznaczeniu IdeaCentre Q100 mierzy 1,77 centymetra grubości, zaś wyposażony jest w procesor Intel Atom 230 z taktowaniem 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM, 160-gigabajtowy dysk twardy, zintegrowaną grafikę SIS Mirage 3, port Gigabit Ethernet, WiFi oraz złącze D-Sub.

Drugi model, IdeaCentre Q110, jest znacznie bardziej ciekawy. Wyposażono go bowiem również w procesor Atom 230, ale dołożono grafikę Nvidia GeForce 9400, co łącznie daje nam platformę ION, radzącą sobie bez problemu z materiałami HD. Ponadto umieszczono w nim 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 250 GB oraz złącze HDMI.

Obydwa nowe nettopy firmy Lenovo trafią na rynek w połowie września, w cenach 249 i 349 dolarów odpowiednio za modele IdeaCentre Q100 i Q110. W przeliczeniu daje to kwoty powyżej 730 oraz 1020 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.